تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی رونق گرفته است

به گزارش تجارت‌نیوز، مسعود خوانساری در جلسه امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به اجرای طرح پویش موانع کسب و کار گفت: یک میلیون نفر در شبکه‌های مجازی این موضوع را پیگیری کرده‌اند و ارتباط میان اعضا با اتاق به خوبی برقرار شده است؛ علت اجرای چنین طرحی، این بود که هر روز شکایت‌های زیادی به اتاق بازرگانی می‌رسد که موانع پیش روی تولید و کسب و کار را اعلام می‌کند؛ به خصوص اینکه این موانع، اقتصاد ایران را مختل کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: اگرچه مشکل تحریم بر هیچ کس پوشیده نیست؛ ولی مشکلات داخلی بیش از تحریم‌ها، اقتصاد ایران را اذیت می کند که اگر مدیریت نشود، اقتصاد ایران به شدت متاثر خواهد شد؛ این در حالی است که این مشکلات را در وزارتخانه‌ها و دولت می‌توان حل کرد و حتی در جلسات سران سه قوه نیز مطرح نمود تا تصمیم‌گیری لازم در مورد آن صورت گیرد.

وی از وزارتخانه‌ها از جمله صنعت درخواست کرد تا ثبت سفارش را سامان دهند و گفت: گردش ثبت سفارش، مشکلات زیادی را ایجاد کرده که اکنون یکی از موانع اصلی پیش روی تولید و تجارت کشور است، پس باید مهلت آن شش ماهه شود؛ در حالیکه اکنون سه ماهه است. البته نباید موضوع مواد اولیه را نیز نادیده گرفت؛ این در حالی است که ماشین آلات نیز به گمرکات آمده است، اما مشکلات ثبت سفارش، ترخیص آنها را با مشکل مواجه کرده است.

خوانساری با اشاره به ضرورت انجام واردات بدون انتقال ارز خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی مشکلات بسیاری را برای تامین مواد اولیه و واسطه‌ای خود دارند، پس اگر قرار باشد که ثبت سفارش و مراحل طولانی آن در سامانه نیما نیز طی شود، مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد و بنابراین پیشنهاد می‌شود واردات بدون انتقال ارز برای مواد اولیه انجام شود.

وی خواستار آزادسازی ورود موقت برای حمایت از تولید شد و گفت: در رابطه با مناطق آزاد مجوزی صادر شده است که ۳۲۰۰ قلم کالا به مناطق آزاد بیاید، این موضوع را تسریع کرده است ولی نیاز به متممی دارد تا این کالاهای مرتبط با واحدهای تولیدی از مناطق آزاد به سرزمین اصلی وارد شود.

خوانساری با اشاره به نامه‌نگاری‌های اتاق تهران با وزیر صنعت گفت: از این وزارتخانه درخواست می‌شود که مشکلات و بحران‌های پیش روی صنعت و تولید کشور را حل کند؛ چراکه اگر نجنبیم، به دست خود گرهی به گره‌های موجود اضافه خواهیم کرد؛ چراکه اکنون بسیاری از صنایع و تولیدکنندگان دچار مشکل هستند و روز به روز واحدهای تولیدی تعدیل نیرو می کنند و با مشکل مواجه شده اند.

وی افزود: انجمن نظارت بر فعالیت اتاق‌های بازرگانی موعد انتخابات اتاق‌های بازرگانی را ۱۱ اسفندماه اعلام شده است که باید تشویق کرد تا همه اعضا در انتخابات حضور یابند. هر چقدر رای بیشتری به صندوق ریخته شود، اقتدار اتاق‌ها بیشتر خواهد شد. هر چقدر اعضا بیشتر حضور یابند، مطالبه گری اتاق بازرگانی به نفع تولید و کسب و کار از دولت بیشتر خواهد بود.

منبع: مهر

منبع

Related Post

راهکارهای سازمان حمایت برای تعهدات معوق خودروسازان... به گزارش تجارت‌نیوز، هرچند خودروسازان وعده تحویل خودروهای معوق را تا پایان خرداد سال آینده داده‌اند، با این حال اوضاع تولید چندان موید ادعای آنها نیست...
سایت ثبت سفارش واردات خودرو با شرایطی باز شد... به گزارش تجارت‌نیوز، سید مهدی نیازی گفت: براساس مصوبه هیات وزیران برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده سایت ثبت سفارش واردات خودرو مدتی است که باز شده اس...
زمان واریز عیدی کارمندان به گزارش تجارت‌نیوز، محمدباقر نوبخت امروز پنجشنبه در جریان سفر به گیلان در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت در جمع خبرنگاران افزود: پیشتر قرار بود عی...
علینقی خاموشی در انتخابات رای نمی‌آورد / خوانساری ... علینقی خاموشی در انتخابات رای نمی‌آورد / خوانساری رقیب شافعی نخواهد بود - تجارت‌نیوز مطالب گزیدهاز سراسر وبپیشنهاد یکتانت پربازدیدهایخدمات و ...

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *