خبر جدید از پرداخت فوق العاده ویژه کادر درمان

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: بعد از ماه‌ها تاخیر در پرداخت کارانه کادر درمان این فرصت برای سازمان برنامه و بودجه فراهم شد که ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را به صورت یکجا برای تسویه مطالبات کادر درمان و همه افرادی که در وزارت بهداشت مشغول خدمت هستند، پرداخت کند و طی امروز و فردا وزارت بهداشت این میزان را به حساب تک‌تک آن افراد واریز کند.

وی افزود: همچنین مطالباتی که بازنشستگان سال ۹۸ داشتند را نیز مشخص کردیم و الان یک هفته است که پاداش بازنشستگی این افراد در حساب خزانه محفوظ است تا دستگاه ذیربط، اطلاعات لازم و لیست افراد متقاضی را به ما بدهد. بنابراین از دستگاه‌ها انتظار داریم که این پاداش بازنشستگی که یک هفته است در حساب خزانه مانده را بیایند و با تحویل اطلاعات، دریافت کنند.

نوبخت تاکید کرد: همچنین با یک برداشت نادرست، موضوعی در فضای مجازی مطرح شده بود که در فروردین امسال بخشی از فروش فرآورده‌های نفتی سال قبل به حساب خزانه واریز شد و ما حساب کرده بودیم که این رقم را تا اسفندماه بگیریم که به دلایل متعدد از جمله تحریم‌ها، این پول سال ۹۹ واصل شد و ما این رقم را برای طرح‌های خاصی استفاده می کنیم که تا پایان سال انجام شود و از این جهت توافق کردیم که موجودی نقدینگی این ارقام را که حدود ۴ میلیارد تومان بود و الان حدود ۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان آن تخصیص داده شده را منتشر کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: این رقم عمدتاً برای تکمیل طرح‌های عمرانی و زیربنایی کشور که به آن‌ها احتیاج داریم، صرف شده است. تلقی‌های دیگری که شده بود، به دلیل ناکافی‌بودن اطلاعات، غیردقیق و نادرست بود.

نوبخت یادآور شد: در پاره‌ای از موارد برای موضوع همسان‌سازی، مشکلات و کاستی‌های وجود داشت که الان در حال رفع این مشکلات هستیم و مواردی که پیش آمده بود را در حقوق آبان‌ماه این افراد جبران خواهیم کرد تا طبق قانون به اندازه ۹۰ درصد حقوقی که شاغلی در رده آنان دریافت می‌کند را داشته باشند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اقدام مجلس برای اصلاح ساختار بودجه گفت: ابراز مسرت از اخبار خوشی می‌کنم که از مجلس درباب اصلاح ساختار به گوش می‌رسد. الان دو سال است که سازمان برنامه و بودجه در چند جلد به طور کامل برنامه اصلاح ساختار بودجه را تهیه کرد. البته این برنامه قرار بود در شورای عالی هماهنگی اقتصادی به تصویب برسد که به هر دلیلی از جمله موضوع مالیات بر کل درآمد و اینکه در باب این موضوع اتفاق نظر وجود نداشت، ما استقبال می‌کنیم که مجلس این برنامه را تصویب کند.

نوبخت تاکید کرد: مجلس در نظر دارد که تعدادی از مسائل مهم این برنامه در لایحه بودجه ۱۴۰۰ گنجانده شود، باید بگویم که حتی بیش از آنچه که مجلس انتظار دارد که در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ منظور کنیم را منظور می‌کنیم. اما انتظار از مجلس این است که میان کار ما را تنها نگذارد، چرا که دستگاه‌ها همگی طالب این تغییرات نیستند و وقتی مخالفت می‌کنند ما می‌بینیم که حرف‌های آنان از دهان نمایندگان مجلس شنیده می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تأکید کرد: اصلاح قانون مالیات از جمله مواردی است که در این برنامه درنظر گرفته شده است و البته الان هم اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در دستور کار دولت و مجلس است. همچنین اصلاح هزینه‌ها از دیگر مواردی است که آن را در برنامه خود در نظر داریم.

وی تصریح کرد: ما نوع هزینه‌هایی که الان داریم انجام می‌دهیم به دلیل تعدد و موازی‌کاری که دستگاه‌ها صورت می‌دهند، این هزینه‌ها تکراری است. اگر مجلس بتواند این موضوع را در زمینه دستگاه‌هایی که نام‌های مشابه هم دارند – مثلاً ببینیم تبلیغات را چه کسی انجام می‌دهد؟ سازمان تبلیغات اسلامی؟ دفتر تبلیغات اسلامی؟ و مواردی از این دست – انجام دهد و رافع آن باشد، دولت حتماً از این تصمیم حمایت می‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به پرسشی درباره احتمال افزایش یارانه‌ها اظهار کرد: دولت فعلاً چنین قصدی ندارد.

منبع: ایسنا 

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *