تعداد کاربران فعال مایکروسافت تیمز به 115 میلیون نفر رسید

رسانه کلیک – طبق گفته مقامات مایکروسافت ، تعداد افرادی که روزانه از پلتفرم تیمز استفاده می کنند از مرز 115 میلیون نفر عبور کرده است. تعداد کاربران در ماه آوریل 75 میلیون بوده است.

اگر به خاطر داشته باشید، کمپانی مایکروسافت در سه ماهه اول سال میلادی تغییرات عمده ای را در تیمز اعمال کرد تا بلکه این پلتفرم بتواند پاسخگوی نیاز کاربران باشد. طبق گفته مدیر عامل این شرکت یعنی ساتیا نادلا، تعداد افرادی که اکنون به صورت روزانه از مایکروسافت تیمز استفاده می کنند به مرز 115 میلیون رسیده است. حال آنکه این رقم تا بیست و نهم آوریل برابر با 75 میلیون و در اواسط مارس برابر با 44 میلیون بوده است.

همزمان با شیوع ویروس COVID-19 در سراسر جهان، عده بسیاری مجبور شدند تا به صورت مجازی و از راه دور به امور کاری و تحصیلی خود بپردازند. به همین خاطر تعداد کاربران پلتفرم هایی نظیر Microsoft Teams به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد.

نرم افزار Slack که یکی از رقیبان اصلی مایکروسافت در این عرصه به شمار می رود، در اکتبر 2019 دارای 12 میلیون کاربر فعال بوده و از آن هنگام تا کنون، اعداد و ارقام جدیدتری منتشر نشده است. مقامات اسلک در ژوئیه 2020 شکایتی را علیه مایکروسافت تنظیم کرده آن را به اتحادیه اروپا فرستادند. آن ها معتقد بودند که مایکروسافت روش های رقابتی سختی را در پیش گرفته و با افزودن تیمز به مجموعه آفیس سعی دارد تا سایر پلتفرم ها را به طور ناعادلانه ای از رده خارج کند. همانطور که می دانید نرم افزارهای آفیس، جزو مجموعه های پرطرفدار به ویژه برای کسب و کارها هستند که امکان استفاده از ابزارهای مختلف از جمله وورد، اکسل، پاورپوینت و غیره را به صورت یکجا برای کاربر فراهم می آورند.

مایکروسافت با افزودن قابلیت های جدید به نسخه iOS و اندروید تیمز سعی کرده تا پلتفرم خود را بهبود بخشد. این ویژگی ها طی چند ماه آینده بر روی نسخه دسکتاپ نیز اعمال می شوند.

طبق گفته های امی هود، مدیر ارشد امور مالی مایکروسافت، آفیس 365 در حال حاضر 75 درصد از پایگاه تجاری پولی این شرکت را تامین می کند. در گزارش دیگری اعلام شده که بازده پولی حاصل از محصولات تجاری آفیس و سرویس های ابری، هر سال حدود 9 درصد افزایش می یابد. البته این افزایش به دلیل رشد مبهم 21 درصدی درآمد آفیس 365 است. از طرف دیگر، درآمد حاصل از محصولات آفیس مخصوص مشتریان و سرویس های ابری تا 13 درصد افزایش پیدا کرده، که دلیل آن را می توان به افزایش تعداد مشترکان ربط داد. ظاهرا تعداد کاربران این محصولات در سه ماه آخر سال 2020 از 42.7 میلیون نفر به 45.3 میلیون نفر رسیده است.

منبع znet

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *