بتای جدید اندروید 12 با رفع مشکلات مختلف منتشر شد

رسانه کلیک – کمپانی گوگل به تازگی بتای جدید اندروید 12 را منتشر کرده است. مشکلات متعددی در بیلد آزمایشی 2.1 سیستم عامل جدید حل شده‌اند.

نسخه‌های بتا معمولا بیلدهای آزمایشی از سیستم عامل بوده و نصب آن‌ها روی دستگاه اصلی توصیه نمی‌شود. این واقعیت در خصوص بتای اندروید 12 نیز صدق می‌کند. نسخه آزمایشی فعلی سیستم عامل جدید فاصله زیادی تا رسیدن به یک حالت پایدار دارد. پس بهتر این است که از نصب آن روی گوشی اصلی خودداری کنید.

گوگل به تازگی نسخه بتای 2.1 اندروید 12 را منتشر کرده است. در این نسخه، اشکالات متعددی اصلاح شده‌اند. بتای جدید به زودی برای گوشی‌های مدل Pixel 3، Pixel 3A، Pixel 4، Pixel 4A و Pixel 5 عرضه می‌شود.

اگر هم‌اکنون در حال استفاده از پیش‌نمایش دولوپر یا بیلد بتا هستید، به زودی آپدیت OTA حاوی بتای 2.1 جدید را دریافت خواهید کرد. به‌روزرسانی اخیر، مشکل عدم نمایش رویدادهای آب و هوا و تقویم در ویجت فوری روی صفحه قفل یا خانه را نیز رفع کرده است.

بتای جدید اندروید 12 مشکل منع کاربران از دستیابی به آیتم‌های مختلف از قفل صفحه را حل می‌کند. مشکلات مربوط به کشیدن صفحه به سمت پایین برای دستیابی به بخش اطلاع‌رسانی (نوتیفیکیشن)، کشیدن صفحه به سمت بالا برای باز کردن قفل و کنار کشیدن پیام در صفحه قفل، حالا برطرف شده‌اند.

طبق گفته‌های گوگل، انیمیشن‌های لرزان و چشمک‌زن حین استفاده از ژست حرکتی جهت دستیابی به اپلیکیشن های اخیر، توسط نسخه بتای 2.1 اندروید 12 کاملا اصلاح شده‌اند. مشکل گیرکردن و محو شدن شاخص‌های جواز میکروفون و دوربین نیز در آپدیت جدید حل شده است.

بسیاری از کاربران پس از نصب نسخه بتای دوم و بازنشانی گوشی، با توقف عملکرد آن در بخش Setup Wizard مواجه بوده‌اند. نسخه 2.1 این مشکل را نیز برطرف کرده است.

در نهایت باید گفت که با نصب نسخه بتای جدید، دستگاه مجازی اندرویدی (ADV) با اجرای سیستم عامل Android 12 و همین‌طور شبیه‌ساز اندرویدی دیگر به طور خودکار به اینترنت متصل نمی‌شوند.

در صورت دریافت هشدار مربوط به OTA جدید می‌توانید به ترتیب با مراجعه به بخش Settings، System، Advanced و سپس System Update، نسخه بتای 2.1 را دانلود و نصب کنید.

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *