دولت پشتیبان کسب‌وکارهای نوین است

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ما باید نقشه راه مطمئنی برای توسعه اقتصاد دیجیتال ترسیم کنیم که این نقشه راه نیز باید توسط جوانان ترسیم شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در مراسم «فناوری اطلاعات؛ فرصتی برای کارآفرینی، نوآوری و اشتغال» و رونمایی از «سامانه‌های ملی طرح نوآفرین و اشتغالزایی» که عصر امروز در کتابخانه ملی برگزار شد، گفت: زمینه جدید کار و فعالیت در دنیا به وجود آمده که ما نباید از آن غافل شویم. امروز در دوران انقلاب صنعتی و‌ ارتباطی اگر بتوانیم به اقشار جامعه انتقال دهیم که فرصت از دست می‌رود و اقتصاد دیجیتالی سهم زیادی نسبت به اقتصادهای دیگر دارد.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: کشور ما دارای فضای مناسبی در کسب‌وکارهای جدید است. در جلسه با کارآفرین صنعتی همیشه موضوع بازار فروش و تسهیلات مالیاتی مطرح بود تا شرایط گلخانه ای ایجاد شود تا آنها بتوانند رشد کنند در حالی که در این جلسه به ایجاد شرایط یکسان برای رشد همه اشاره شد.

وی افزود: سرمایه انسانی توانمند و کارآمد ایران قادر است که مشکلات ایران را حل کند، آمریکایی‌ها می‌توانند همه سرمایه‌های طبیعی را تحریم کنند ولی نمی‌توانند فکر و خلاقیت جوانان را تحریم کنند و ما نیز اگر می‌خواهیم آینده هوشمند و مناسبی داشته باشیم باید به همین سرمایه اتکا کنیم.

جهانگیری اضافه کرد: می‌توان در بخش‌های مختلف کشور ورود کرد و آنها را با خلاقیت پرورش داد، ما باید نقشه راه مطمئنی برای توسعه اقتصاد دیجیتال ترسیم کنیم که این نقشه راه نیز باید توسط جوانان ترسیم شود.

وی در ادامه گفت: زیرساخت‌های لازم هم تهیه شده است. آموزش مناسب و‌ کاربردی یکی از مولفه‌های این نقشه راه است و باید از مهاجرت مغزها جلوگیری کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور اضافه کرد: تسهیل کار بنگاه‌ها و برداشتن محدودیت‌ها نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. همکاری جمعی با وزارت ارتباطات و وزارت صمت و معاونت علمی و نظام بانکی باید وجود داشته باشد تا مشکلات مرتفع شود.

وی تصریح کرد: کارآفرینی عامل تغییرات بنیادین در جامعه است. این اولین باری است که من با این روش از کارآفرینی مواجه شدم و پیش از این کارآفرینان به دنبال ایجاد شرایط برای رشد بودند در حالی که در این جلسه جنس سخنان کارآفرینان استارتاپی متفاوت بود.

جهانگیری در ادامه بیان کرد: مقاومت‌ها در مقابل تغییرات به‌خصوص در بخش مدیران موجب بر باد دادن صنعت کشور می‌شود. مردم باید میوه شیرین رونق این کسب‌وکارها را بچشند و‌از آن حمایت کنند.

وی تصریح کرد: افزایش بهره‌وری و‌تولید باعث رضایت بیشتر مردم می‌شود. در شرایط فعلی کشور با این کسب‌وکارها اشتغال ایجاد می‌شود.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: دولت همراه شماست و پشتیبان کسب‌وکارهای نوین و شرکت‌های دانش‌بنیان است و با جرات و جسارت جلو بروید.

منبع: فارس

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *