معرفی 7 فیلم تماشایی در حوزه رباتیک و هوش مصنوعی

رسانه کلیک – در این مطلب به معرفی 7 فیلم برتر در زمینه رباتیک و هوش مصنوعی می پردازیم که طی سال های اخیر اکران شده اند. با ما همراه باشید.

علم رباتیک طی سال های اخیر به پیشرفت های والایی دست پیدا و کرده و به طور حیرت انگیزی با تکنولوژی هوش مصنوعی گره خورده است. امروزه تقریبا همه ربات های حرفه ای به فناوری AI مجهز شده و از پس انجام امور سخت و آسان بر می آیند. به همین دلیل در ادامه قصد داریم تا به معرفی 7 فیلم برتر در این زمینه بپردازیم؛ اما پیش از آن توصیه می کنیم که مطالب قبلی ما در رابطه با موضوع هوش مصنوعی و رباتیک را نیز از دست ندهید.

Uncanny (2015)

داستان فیلم Uncanny درباره نخستین ربات بدون نقص جهان است که در مواجهه با مسائل مختلف، رفتارهای شگفت انگیز و انسان گونه ای را از خود نشان می دهد. این ربات، هوش مصنوعی بسیار پیشرفته ای دارد؛ بطوریکه تشخیص آن از انسان کار ساده ای نیست.

Chappie (2015)

داستان در زمان آینده اتفاق می افتد؛ یعنی هنگامی که جرم و جنایت عمدتا به وسیله پلیس های ماشینی کنترل می شود. Chappie یکی از این ربات های پلیس است که به سبب هوش مصنوعی منحصر به فرد خود، قدرت یادگیری بسیار بالایی دارد؛ اما او پس از مدتی به دست سارقین می افتد و برنامه آن مجددا بازنویسی می شود. حال چپی قادر است تا به شیوه خود فکر کرده و احساسات مختلفی را تجربه کند.

Kill Command (2016)

مرکز تحقیقات هاربنجر ربات های جنگجوی متعددی را تولید کرده است. حال گروهی از کماندوهای آمریکایی به این مرکز فراخوانده می شوند تا پس از مباره با ربات ها، آن ها را ارزیابی کنند. اما پس از هر بار مبارزه، این قاتلان ماشینی مجددا کدگذاری و قوی تر می شوند.

Blade Runner 2049 (2017)

در فیلم Blade Runner 2049 خواهیم دید که در آینده نه چندان دور، زمین شکل دیگری به خود گرفته است. با پیشرفت علم و تکنولوژی، انسان ها به صورت بیولوژیکی مهندسی شده و ربات های هوشمند بسیاری در سراسر شهر پراکنده شده اند؛ ربات هایی که بعضا شکل ظاهری آن ها با انسان مو نمی زند.

Singularity (2017)

حدود سه چهارم از خانواده ها دارای ربات شخصی خود هستند. پس از مدتی یک ابر کامپیوتر مجهز به هوش مصنوعی به نام کرونوس تشخیص می دهد که گونه انسان بزرگترین تهدید برای زمین محسوب می شود. حدود یک قرن بعد، تنها چند نفر روی کره زمین باقی مانده اند و کرونوس همچنان در پی یافتن آن ها است.

Zoe (2018)

داستان Zoe درباره ربات های انسان نمایی است که قادر به ابراز علاقه هستند و درک بالایی از وقایع پیرامون خود دارند. در این فیلم خواهیم دید که انسان های واقعی چگونه با این مسئله برخورد می کنند.

I am Mother (2019)

رباتی به نام مادر مسئول شده تا پس از نابودی عمده انسان ها، جمعیت کره زمین را تکثیر کند. او مدت هاست که از یک دختر نوجوان نگهداری کرده و رابطه خوبی با او دارد؛ تا اینکه با اضافه شدن یک غریبه به جمع آن ها، این رابطه به تدریج کمتر شده و نقشه های مادر به هم می ریزد.

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *