شرایط جدید استفاده از سرویس مدرسه

به گزارش تجارت‌نیوز، نورعلی عباسپور مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به شروع پیش ثبت نام رانندگان سرویس مدارس از سوی سازمان تاکسیرانی، درباره شرایط جدید استفاده از سرویس مدارس در سال تحصیلی پیش رو اظهار کرد: چنانچه دانش آموزی از سرویس مدرسه استفاده کند، هزینه‌اش را پرداخت می‌کند.

وی افزود: قرارداد در هر منطقه‌ای متناسب سازی می‌شود و به عبارتی قراردادها متناسب با شرایط و سناریوهایی که برای بازگشایی مدارس اعلام شده نوشته می‌شوند. البته قبلا هم در قراردادها قید می‌شد که فقط باید بابت روزهایی که دانش آموز از سرویس استفاده می‌کند، هزینه پرداخت شود.

مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره زمان اعلام هزینه سرویس مدارس گفت: نرخ سرویس مدارس را هرساله شورای شهر اعلام می‌کند. کارگروه ماده ۱۸ پیشنهادات را مطرح و شورای شهر تصویب می‌کند. هر زمان شورای شهر نرخ سرویس را اعلام کند در این باره اطلاع رسانی می‌شود و با خانواده‌هایی که نیاز به سرویس دارند قرارداد نهایی امضا می‌شود.

عباسپور در پاسخ به اینکه آیا رانندگان سرویس مدارس دوره‌های آموزشی بهداشتی برای پیشگیری از کرونا خواهند داشت؟ اظهار کرد: رانندگان سرویس مدارس تحت پوشش سازمان شهرداری‌ها هستند. از سوی این سازمان اعلام شده است که رانندگان باید چه شرایطی را رعایت کنند. پروتکل‌های بهداشتی لازم از سوی سازمان شهرداری‌ها تنظیم و به پیمانکارها اعلام شده است.

وی ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مطالبه و درخواست ما به عنوان نماینده اولیاء بوده است.

عباسپور درباره نصب جی. پی. اس بر روی سرویس مدارس نیز اظهار کرد: شرایطی که پیش آمده روند کار را کند کرده؛ اما از کارگروه ماده ۱۸ درخواست کرده‌ایم و بزودی جلسه‌ای تشکیل می‌شود و موارد را نهایی می‌کنیم. قرارشد شرکت‌های متنوعی که در این زمینه کار می‌کنند درخواستشان را ارائه دهند تا بررسی و کار انجام شود.

منبع: ایسنا 

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *