فقط 20 درصد تهعدات برخی خودروسازان باقی مانده است

به گزارش تجارت‌نیوز، جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت‏, معدن و تجارت، در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه تعهدات معوق شرکت‌های خودروساز در حال پایان است، افزود: در سال ۹۷ تعهدات معوق بسیار سنگین بود، اما خوشبختانه هم اکنون، اکثر تعهدات، عملیاتی شده و فقط ۲۰ درصد در برخی از شرکت‌ها باقی مانده، زیرا با برنامه ریزی‌های انجام شده در یک سال گذشته، تعهد بی موردی در خودرو ایجاد نشده است.

وی در خصوص وضعیت شهرک‌های صنعتی گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی برای امسال ۳۵۰۰ میلیارد تومان بودجه پیش بینی کرده است البته بخش عمده‌ای از بودجه مصرفی در شهرک‌های صنعتی، از سوی فعالان شهرک پرداخت شد و بخشی را نیز دولت تامین می‌کند.

سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی تاکنون با مشکل خاصی مواجه نبوده است، افزود: شهرک‌های صنعتی بصورت درآمدهزینه ای، اداره شده است و البته امیدواریم با کمک ریالی دولت، شهرک‌ها قبل از تحویل بصورت کامل تکمیل شود.

سرقینی ادامه داد: برنامه وزارت صمت، احداث یک شهرک صنعتی در شهر‌های بزرگ و یک ناحیه صنعتی در دهستان‌ها است که این طرح علاوه بر ۷۶۰ شهرک موجود، در کشور است.

وی درخصوص آخرین وضعیت صادرات زعفران گفت: کمیته ویژه زعفران به زودی در وزارت صمت تاسیس می‌شود و از هفته آینده برای این محصول برنامه‌ای منسجم با حداکثر ارزش افزوده، تهیه و ارسال خواهد شد.

سرپرست وزارت صمت با اشاره به حساسیت‌های موجود درخصوص مواد معدنی گفت: تاکنون مانع از خام فروشی بخش عمده‌ای از مواد معدنی شدیم.

سرقینی درخصوص تصمیمات یکباره در بخش تولید گفت: این رویه درست نیست، اما به دلیل اهمیت بازار داخلی برای دولت و تامین نیاز این بخش، در برخی مواقع اجبار‌هایی وجود دارد که براساس آن، این تصمیمات یکباره گرفته می‌شود.

منبع: خبرگزاری صداوسیما 

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *