مذاکرات با ایران در وین، نامحدود نیست

به گزارش تجارت‌نیوز، الجزیره در این مورد گزارش داده است که آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، به منظور دیدار و گفتگو با مقامات کویتی در این کشور حضور دارد. او در سخنانی گفت که کشورش با ایرانی‌ها در وین به صورت غیرمستقیم مذاکره است و مدعی است که آمریکا حسن نیت و اراده خود را برای بازگشت به برجام نشان داده است.

وزیر خارجه آمریکا در عین حال گفت که امکان اینکه مذاکرات با ایران در وین نامحدود باشد، وجود ندارد و اکنون توپ در زمین تهران است.

دولت آمریکا اردیبهشت‌ سال ۱۳۹۷ از توافق هسته‌ای برجام که به تأیید شورای امنیت سازمان ملل رسیده بود خارج شد و تمامی تحریم‌های متوقف‌شده ذیل این توافق را علیه ایران احیا کرد (تسنیم).

احتمال افزایش تحریم‌های موشکی و پهپادی ایران

در همین راستا، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد دولت این کشور در حال برنامه‌ریزی برای یک کارزار تحریمی علیه آنچه توان رو به افزایش ایران در حمله به اهداف دقیق با استفاده از پهپادها و موشک های هدایت شونده خوانده شده، است.

وال استریت ژورنال در ادامه سیاست‌های ایران هراسی غرب نوشت: این اقدام در پی این مطرح می‌شود که مقامات امنیتی غربی می‌گویند، از نظر آنها توان ایران در این زمینه بیش از غنی‌سازی اورانیوم توسط آن و موشک‌های بالستیکش خطری قریب‌الوقوع برای ثبات منطقه ایجاد می‌کند.

این گزارش می‌افزاید: آمریکا بعضی از بخش‌های برنامه موشکی ایران را در سال‌های گذشته تحریم کرده است اما این مقامات آمریکایی گفتند هدف قرار دادن شبکه‌های تدارکاتی ایران مانند تامین‌کنندگان قطعاتی که برای ساختن پهپادها و موشک‌های نقطه‌زن لازم است، به طور موثرتری می‌تواند در این فعالیت‌ها خلل ایجاد کند.

این روزنامه به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی که نامش را فاش نکرد ادعا کرد: این بخشی از یک رویکرد جامع است و بنابراین ما با تمامی جنبه‌های تهدید ناشی از ایران سر و کار داریم (ایسنا).

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *