وعده وزیر صمت برای ایجاد ۲ میلیون شغل

به گزارش تجارت‌نیوز، سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت)وزیر صمت، صبح امروز، جمعه دوم مهرماه ماه در جریان سفر رییس جمهور و اعضای دولت به استان ایلام از چهار واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی شهرستان ایوان بازدید و در جهت رفع موانع و مشکلات این واحدها دستورات لازم را صادر کرد.

فاطمی امین روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان ایوان اظهار کرد: امسال به لحاظ اقتصادی سالی ویژه محسوب می‌شود و امیدواریم با تلاش و کمترین هزینه از این دوران گذار عبور کنیم. تحول در بخش اقتصادی از اولویت‌های مهم دولت سیزدهم است که باید با همدلی این امر مهم تقویت شود.

براساس اعلام شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت (شاتا)، وی با بیان اینکه با تهیه سند راهبردی برنامه‌ها و منابع مالی و عملکردی، نحوه عملکرد مدیران ارزیابی می‌شود که این موضوع طی هفته‌های آینده در پنج استان کشور از جمله ایلام آغاز می‌شود، گفت: مدیران استانی ظرفیت‌ها و فرصت‌های اقتصادی استان‌ها را شناسایی و مشکلات قابل حل را پیگیری کنند.

ایجاد اشتغال با تکمیل طرح‌های تولیدی نیمه تمام

وزیر صمت با بیان اینکه مشکلات واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل شهرستان ایوان قابل حل است، تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده با تکمیل طرح‌های تولیدی نیمه‌‌تمام، اشتغال چشمگیری ایجاد می‌شود. کسری بودجه نیز به سبب کمبود منابع و افزایش هزینه‌هاست که با برنامه‌ریزی می‌توان این موضوع را نیز رفع کرد.

به گفته وی با افزایش تولیدات و توسعه بخش اقتصادی می‌توان عمران شهری شهرستان ایوان را حل کرد زیرا بخشی از هزینه‌های تولیدات از محل ارزش افزوده این واحدها پرداخت می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی استان ایلام، گفت: بر اساس برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته طی ۶ ماهه دوم سال جاری پنج میلیارد دلار تولیدات صنعتی داخلی بیش از سال گذشته به کشورهای خارجی صادر خواهد شد.

این بازدیدها از شرکت تعاونی ۲۴۵۱ سولفات پتانسیم، شرکت غشاء گستر و شرکت فولاد زاگرس و نورد ایوان انجام شد. شرکت فولاد زاگرس در سال ۹۲ کلنگ‌زنی شد که با ظرفیت تولید سالانه ۵٠٠ هزار تن فولاد اسفنجی فعال می‌باشد. در این واحد تولیدی ۱۶٠ نفر به صورت مستقیم و ۸٠٠ نفر غیر مستقیم مشغول کار هستند. کارخانه نورد ایوان غرب نیز در سال ۱۳۸۸کلنگ زنی و سال ۱۳۹٠ افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید. در این واحد صنعتی نیز سالانه ۱۵٠ تا ۲٠٠ هزار تن میلیگرد آجدار فولادی تولید می‌شود و بیش از ۲٠٠ نیرو به صورت مستقیم و غیرمستقیم در آن مشغول کار می‌باشند. عمده محصولات این کارخانه‌ها به استان‌های همسایه ایلام صادر می‌شود.

وزیر صمت در سفر به ایوان ظهر امروز جمعه با تعدادی از خانواده های شهدای این شهرستان دیدار کرد.

آخرین اخبار حوزه صنایع و معادن را در صفحه صنعت و معدن تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *