زمان مذاکرات جدید کِی است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، دولت رئیسی از شروع به کارش با چالش مذاکرات روبه رو بوده و هنوز این موضوع به سرانجام نرسیده است. پس از وقفه در دور قبلی مذاکرات به نظر می‌رسید دور جدید خیلی زود آغاز شود.

اما خبر جدید چیست؟

انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: مذاکرات وین از دوشنبه ٢٧دسامبر (ششم دیماه) از سر گرفته می‌شود. کمیسیون مشترک برجام برای گفتگو و تعیین راه پیش رو تشکیل جلسه خواهد داد.

وی افزود: مهم است که سرعت مسائل کلیدی باقیمانده افزایش یابد و با همکاری نزدیک با آمریکا پیش برویم. به دور هشتم خوش آمدید.

دور هفتم مذاکرات ایران و ١+۴ در وین به منظور احیای برجام و رفع تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران روز جمعه گذشته پس از چندین روز رایزنی بی‌وقفه و دشوار به پایان رسید.

علی باقری رییس هیات مذاکره‌کننده ایران پس از پایان این دور از رایزنی‌ها در وین گفت: در هفته گذشته و طی مذاکرات در موضوع لغو تحریم‌ها و اقدامات هسته‌ای به دو سند دست پیدا کردیم که این دو سند جدید بر اساس مواضع ایران و مبنای مذاکراتی خواهد بود که در آینده نزدیک در وین آغاز می‌شود.

باقری درباره این که چرا الان مذاکرات متوقف شد؟ تصریح کرد: در این مدت گفتگو برای این بود که مبنای مذاکرات مورد وفاق دو طرف قرار گیرد. دیروز به این مبنا دست پیدا کردیم و در نتیجه قرار شد که تیم‌ها یک وقفه‌ای در مذاکرات بدهند و بعد برگردیم و روی متونی که مورد توافق هر دو طرف است، مذاکرات را شروع کنند.

وی همچنین درباره زمان برگزاری نشست بعدی گفت: در چند روز آینده گفتگوها شروع می‌شود و قرار شد هماهنگ کننده مذاکرات زمانی را تعیین کنند.

منبع: ایسنا

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *