سهم ایران از تجارت گیاهان دارویی

به گزارش تجارت‌نیوز، شهاب الدین بیمقدار در خصوص اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: ایران از لحاظ تنوع گیاهان دارویی، اقلیم و آب و هوا رتبه دوم دنیا را دارد و تجارت گیاهان دارویی در دنیا هزار میلیارد دلار است ولی متاسفانه سهم ما از این حوزه ۶۷۰ هزار دلار است.

وی افزود: تنها با شعار دادن نمی‌توان مقابل تحریم‌های آمریکا ایستاد باید با تدبیر و پیش‌بینی صحیح از شرایط تحریم عبور کنیم، باید صادرات نفت در بودجه سال ۹۸ را صفر می‌بستیم زیرا ظرفیت‌های موجود در کشور ما زیاد است.

بیمقدار ادامه داد: در شرایط فعلی باید به شرکت‌های دانش‌بنیان توجه بیشتری کرد نیروهای متخصصی در این شرکت ها فعالیت دارند که از علم و دانش خوبی بهره مند هستند ولی متاسفانه سرمایه کافی برای اجرای پروژه‌های خود ندارند، لذا دولت باید با ارائه تسهیلات بلاعوض از این شرکت ها حمایت کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس عنوان کرد: اگر شرکت‌های دانش بنیان را در نیابیم کشورهای دیگر شرایط جذب آنها را فراهم می‌کنند، اگر حمایتشان نکنیم سرمایه‌های علمی کشور را فراری می دهیم.

بیمقدار در پایان گفت: متاسفانه بروکراسی اداری و بدرفتاری برخی از کارکنان دولتی با مراجعه کنندگان باعث دلسردی مراجعه‌کننده به ویژه افرادی که به دنبال کارهایی از قبیل گرفتن مجوز برای شروع کار هستند می‌شود که دولت باید نیروی جوان با حوصله سر کار آورده و بروکراسی اداری را کمتر کند.

منبع: فارس

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *