ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد وجود دارد

رسانه کلیکمحمد شریعتمداری با بیان اینکه ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد وجود دارد، گفت: خدمات باید به صورت شفاف به اطلاع مردم و ذینفعان برسد، این امر به ارتقای سرمایه اجتماعی منجر خواهد شد.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دردر هشتمین نشست کمیته شفافیت این وزارتخانه که به صورت ویدئو کنفرانسی و با حضور معاونین، روسای سازمان‌های وابسته و اعضای کمیته شفافیت برگزار شد ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه شفافیت در این وزارتخانه، بر افزایش میزان رضایت مندی جامعه هدف  از خدمات و شفاف سازی  تاکید کرد .

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی شفافیت در امور قرادادها،الکترونیکی کردن خدمات که دیگر امکان انجام سنتی آن وجود ندارد را با اهمیت دانست و گفت : برای تحقق این امر باید بررسی لازم صورت گیرد و عمق کارها مد نظر باشد تا اقدامات از بین نرود و آیندگان این کار نیک را ادامه دهند.

شریعتمداری خاطرنشان کرد : شفاف سازی به معنی حذف فساد است، باید با همه مظاهر فساد در هر مکان و زمان مقابله جدی کرد.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین  تنقیح قوانین را در مبارزه با فساد  موضوعی با اهمیت ارزیابی کرد و گفت :  ابتدا باید مقررات سهل و آسان داشته باشیم و این کار بر ارائه اطلاعات اولویت دارد ، همچنین لازم است  فرآیندها ساده، شفاف و برای مردم قابل درک باشد.

وی حذف مقررات زائد، موازی کاری ها، ارائه خدمات الکترونیکی و عدم مراجعه حضوری مردم به ادارات را که از تاکیدات رئیس جمهوری نیز هست ضروری خواند و گفت : در وضعیت کرونا هم اهمیت استقرار دولت الکترونیک دیده شده است، بر همین اساس ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد وجود دارد.

در ابتدای این نشست ، ضیا الدین شجاعی برهان نیز از تعامل سازنده و مثبت اعضای کمیته شفافیت در اجرای امور مربوط به شفافیت در وزارت متبوع قدردانی کرد . 

در ادامه نشست، حجت میرزایی معاون امور اقتصادی، عملکرد 5 سازمان اقتصادی تابعه که دارای شرکت هستند را در ارتباط با نقشه راه شفافیت  و در محورهای سامانه هوش تجاری ، املاک ، صورتجلسات هیئت مدیره و مجامع ، حقوق و مزایا و پاداش مدیران ، پرونده های حقوقی ، تشریح کرد.

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *