خبر خوش خاندوزی برای تولیدکنندگان بدهکار

به گزارش تجارت‌نیوز، براساس اعلام سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در صورت تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا، اجرای قانون حذف سود مرکب برای تولید کنندگان بدهکار به نظام بانکی، کماکان ادامه می‌یابد.

براساس گزارش شادا، وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام این خبر گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی وزارت اقتصاد، از ۲۴ شهریور ماه امسال، ستاد ملی مقابله با کرونا در پیش جلسات خود با تداوم اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بانکی که نزد مردم تحت عنوان «حذف سود مرکب» شناخته می شود، موافقت کرده است.

خاندوزی با اعلام اینکه از ۱۹۱ هزار متقاضی، تعداد ۱۷۶ هزار نفر پس از تأیید بانک مرکزی جمهوری اسلامی موفق به استفاده از مزایای این قانون شده اند، گفت: متأسفانه با وجود اینکه همچنان تعداد زیادی متقاضی برای استفاده حذف سود مرکب وجود داشت، در شهریور امسال، مهلت مقرر قانون مذکور به سر رسید اما در صورت تصویب نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا، اجرای آن تا پایان سال ۱۴۰۰ تداوم می یابد.

به گفته وزیر اقتصاد، خوشبختانه درخواست و پیگیری وزارت اقتصاد از ستاد ملی کرونا در این ارتباط، در جلسات مقدماتی مورد قبول قرار گرفته و امیدواریم در جلسه هفته آینده بتوانیم با مجوز این ستاد، این تسهیل را هم به عنوان یک کمک دیگر به بخش‌های تولیدی کشور به جریان بیاندازیم.

گفتنی است، بر مبنای قانون تسهیل تسویه بدهی بانکی که اجرای آن از سال ۱۳۹۸ آغاز و به خاطر همه گیری کرونا، با کندی مواجه شد، تولید کنندگان دارای بدهی تا پایان سال ۹۷ به شبکه بانکی پس از حذف سود مرکب به صورت سیستمی و بر اساس محاسبات مورد تایید بانک مرکزی، می توانند تسهیلات معوق خود را به شرط پرداخت نقدی کل بدهی، تسویه کنند.

آخرین اخبار حوزه بانک را در صفحه بانک و بیمه تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *