اختصاص ۳۸۰۰ میلیارد تومان برای کشاورزان و طرح‌های آبی اصفهان

به گزارش تجارت‌نیوز، سید رضا مرتضوی، استاندار اصفهان با اشاره به حقابه کشاورزان استان اصفهان اظهار کرد: مقرر شده است مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان از طریق صنایع، تامین و در صندوق سازگاری با کم آبی به جهاد کشاورزی تحویل شود تا بین حقابه داران تقسیم شود.

وی درباره آب آشامیدنی استان اصفهان و کاهش فشار و تنش در تامین آن نیز، خاطرنشان کرد: قرار شده است مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل سامانه دوم آبرسانی اصفهان تخصیص یابد.

استاندار اصفهان درباره خروجی تصفیه‌خانه‌های جنوب و شمال اصفهان گفت: طرح‌های تکمیلی این تصفیه‌خانه‌ها برای استفاده بهینه و هر چه بهتر از پساب در نظر گرفته شده است تا از آن برای بهره گیری در صنعت کشاورزی استفاده کرد و برای هر یک ۴۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته ایم.

براساس گزارش روابط عمومی استانداری اصفهان، مرتضوی درباره رودخانه زاینده رود ادامه داد: برگزاری جلسه‌های مجدد کارگروه احیای زاینده‌رود با محوریت وزیر نیرو و برنامه‌ریزی‌های لازم در این ارتباط با حضور وزیر در دستور کار قرار گرفت تا جلسات مستمر برگزار شود.

وی با تاکید بر اهتمام بر حل مشکلات کشاورزان تصریح کرد: دغدغه من مشکلات زاینده رود و خشکی این رودخانه است و کشاورزان می‌دانند روابط صمیمانه با آنان داریم تا جایی که روز کاری نخست خود را با حضور در بین این قشر پر تلاش در شرق اصفهان آغاز کردم.

استاندار اصفهان با اشاره به دو دهه مشکلات زاینده رود گفت: در تلاشیم با ایجاد کمیته‌های تخصصی بر اساس سرفصل‌‌های مختلف برای رفع چالش‌ها برنامه ریزی کنیم.

مرتضوی به کاهش ذخیره سد زاینده رود اشاره کرد و گفت: خط قرمز ما تامین آب آشامیدنی برای بالغ بر پنج میلیون نفر است و از آنجایی که تاکنون این میزان کاهش در ذخیره سد را تجربه نکرده بودیم باید توجه جدی داشت.

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای تجارت‌نیوز دنبال کنید.

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *