ثبت‌نام در سامانه ایران من قبل از سفر الزامی است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، حدود دو میلیون نفر که صاحب پلاک خودرو هستند، واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند. این افراد در صورت تردد برای سفرهای نوروزی یک میلیون تومان جریمه می‌شوند. اما آیا رانندگان لازم است پیش از سفرهای نوروزی در سامانه ایران من ثبت‌نام کنند؟

سفرهای نوروزی امسال از سوی ستاد مقابله با کرونا مجاز اعلام شد. اما به شرطی که مسافران حداقل دو دز واکسن کرونا دریافت کرده باشند. پیش از این قرار بود صاحبان پلاک خودرو در سامانه ایران من ثبت‌نام کنند تا وضعیت واکسیناسیون آنها از این طریق استعلام شود و اجازه سفر بگیرند. طولی نکشید که مقامات مربوط گفتند استعلام واکسیناسیون افراد به صورت خودکار در این سامانه انجام می‌شود. همین موضوع موجب سردرگمی برخی از مردم شد.

ثبت‌ پلاک خودرو قبل از سفر لازم نیست

محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت به تجارت‌نیوز می‌گوید: «نیازی نیست مسافران قبل از سفرهای نوروزی در سامانه ایران من ثبت‌نام کنند.»

او می‌گوید: «وضعیت واکسیناسیون افراد و اینکه باید در قرنطینه باشند یا  نه از طریق سامانه ایران من استعلام می‌شود. دوربین‌های پلیس راهور پلاک خودروها را ثبت می‌کند. از طریق کد ملی صاحبان پلاک خودرو وضعیت واکسیناسیون آنها در این سامانه بررسی می‌شود.»

فرهادی ادامه می‌دهد: «دوربین‌های پلیس راهور به سامانه ایران من و این سامانه هم به وزارت بهداشت متصل است. استعلام بدون نیاز به هر گونه ثبت‌نام در هر سامانه‌ای توسط پلیس راهور انجام می‌شود.»

معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت می‌گوید که اگر در استعلام مشخص شود که فرد دو دز واکسن را دریافت نکرده است یا باید قرنطینه باشد، جریمه می‌شود.

پیش از این حسین قاسمی، دبیر کمیته اجتماعی، امنیتی و انتظامی ستاد کرونا به ایسنا گفت: حدود هشت میلیون نفر در کشور واکسن نزده‌اند که از این میان حدود دو میلیون نفر از آنها صاحب پلاک خودرو هستند. جریمه هر کدام از آنها در صورت تردد برای سفرهای نوروزی یک میلیون تومان است.

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *