تاثیر محدودیت اینترنت بر مهاجرت شرکت‌ها

به گزارش تجارت‌نیوز، وضعیت نامناسب اینترنت در ایران در چند ماه اخیر و افزایش مشکلات اقتصادی باعث شده است تا میل به مهاجرت افزایش یابد.

بر اساس این گزارش مدیر رصدخانه ملی مهاجرت ایران می‌گوید به‌دلیل وضعیت اینترنت در ایران میل مهاجرت افزایش یافته اما به‌دلیل محدودیت‌های مهاجرت به اروپا، «مقاصد جدیدی چون ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس شکل گرفته که قسمتی از بار مهاجرتی ایران دارد در آن‌جا تخلیه می‌شود».

بهرام صلواتی، مدیر رصدخانه مهاجرت، اعلام کرد: «یکی از دلایل مهاجرت شرکت‌ها به مسائل زیرساختی که اخیراً هم پررنگ شده مربوط می‌شود، از جمله شرایط ناپایدار اینترنتی و ارتباطی که منجر به آسیب‌دیدن بسیاری از کسب‌وکارها شده، در حالیکه موضوع اینترنت در خیلی از کشورها امری پیش‌پاافتاده و ابتدایی‌ترین زیرساخت ارتباطی است و برای همین مهاجرت گروهی یک تیر و چند نشان می‌شود.

در چند سال گذشته بحث نوآوری و فناوری در ایران بسیار مطرح بود و سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی هم انجام گرفت، اما در زمان نزدیک‌شدن به بهره‌برداری، مساله مهاجرت این افراد دارد رخ می‌دهد و شرکت‌ها هم از این فرصت استفاده می‌کنند».

مدیر رصدخانه مهاجرت افزود: «اثر اعتراضات بر موضوع مهاجرت به‌شکل پناهندگی نیز در شش ماه تا یک سال آینده معلوم می‌شود و قطعاً اتفاقاتی که اخیرا رخ داده، اعتراضات و فضایی که شکل می‌گیرد، حتماً اثرش را در سال آینده خواهد گذاشت».

از زمان شروع اعتراضات از ۲۶ شهریور تاکنون همه شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های خارجی فیلترشده، دسترسی کاربران به فیلترشکن‌ها برای استفاده از اینترنت نیز بسیار محدود شده و در برخی روزها و برخی جاها اینترنت به‌کلی قطع شده است.

منبع: اعتماد

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *