واکنش مردمی به کارت اعتباری سهام عدالت / درخواست سهامداران از مسئولان چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، به تازگی خبرهایی مبنی بر دادن کارت اعتباری سهام عدالت از طریق شبکه بانکی منتشر شده که ابتدا اولین بار یک عضو شورای عالی بورس در خرداد ماه در توئیتی به آن اشاره کرد.

حسین سلاح‌ورزی، عضو شورای عالی بورس در توئیت خود نوشت: «‏از هفته بعد با حمایت و موافقت دولت و بانک مرکزی، کارت اعتباری در اختیار دارندگان ‎سهام عدالت قرار می‌گیرد. با این تصمیم سهامداران مجبور به فروش زودهنگام سهام با ارزش خود نیستند و ‎بورس هم از تلاطم و نوسان در امان می ماند.»

سهامداران می‌توانند تا سقف ۶۰ درصد از ارزش سهام عدالت خود را در قالب کارت اعتباری دریافت کنند و به مراکز خرید بروند و موجودی آن را به صورت اعتباری خرج کنند. که باید آن را یک ساله به بانک برگردانند.

در حال حاضر ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی حدود ۴۰ میلیون تومان است که ۶۰ درصد آن معادل ۲۴ میلیون تومان برآورد می‌شود.

اما محدودیت استفاده از این کارت در فروشگاه‌ها و روشن نبودن طرح باعث ابهاماتی شده است، به طور مثال یکی از این ابهامات این است در این طرح هنوز مشخص نشده که اگر سهامداری نتواند این ۶۰ درصد را یک ساله به بانک برگرداند، آیا بانک صاحب آن ۶۰ درصد می‌شود؟

از سوی دیگر چون سهامدارانی که در دو ماه گذشته درخواست فروش سهام عدالت خود را داده‌اند با مشکلاتی در فروش و دریافت پول سهام خود مواجه شده‌اند و برخی از آنها می‌گویند که هنوز هیچ وجهی دریافت نکرده‌اند، در صحبت‌های سهامداران بی‌اعتمادی نسبت به این طرح وجود دارد که اظهارات برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز را در ادامه می‌خوانید.

سهامداران سهام عدالت چه می‌خواهند؟

«درواقع سهامداران هیچ راهی برای گرفتن پول خودشون ندارن! اگه بفروشن از طریق بانک که خب بانک پولوشونو نمیده مثه همین وضعیتی که پیش اومده ، اگ کارت بگیرن هم که نهایتا میتونن برن فروشگاه چیپس و پفک بخرن! چرا یهو نمیان بگن که سهامتونو بدین به ما بدون رودروایسی! رُک بودن بهتر از بیشعور بودنه حداقل»

«به نظر من اگر کارت اعتباری میدهند جوری باشه سودش به کارت سهامدار ریخته شود و بتواند وام بگیره بدون سود وبهره ویکساله پولو برگردونه به کارت و ادم خوش حساب باشه تا بتونه مشکلشو حل کنه»

«ای کاش کارتی که می‌خوام بدن میشد با اعتبارش خونه خرید از مستأجری خسته شدیم»

«لوازم منزل و تنقلات به چه دردمون میخوره؟یعنی درد ما نداشتن لوازم منزل هستش که اومدیم سهاممون رو فروختیم؟؟؟بدون لوازم منزل و با یه لقمه نون خشک هم میشه زندگی کرد.درد من و امثال من که سهاممون رو فروختیم تو این وضعیت گرونی اجاره خونه ها پرداخت اجاره خونه عقب افتاده از چندماهه.»

«وام برای خرید چیپس و پفک واقعا که اینجوریشو ندیده بودیم»

«لطفا کارت اعتباری اگه میخواین بدین فقط مربوط به یک فروشگاه یا مکان نباشه من هیچی نمیخورم پول اب باید بدم برق باید بدم فروشگاه بدرد چی من میخوره که تحت پوشش بهزستس هتم مستاجرم کرایه خونه باید بدم»

«جالب اینجاست این طرح با این همه محدودیت که داره هم بازم میخوان سخت ترش کنن بانک ملی گفته کلا ۵ میلیون کارت میده تازه اونم با فرصت تسویه ۱ ماهه»

«کارت اعتباری می‌خوایم چیکار هزارتا بدبختی داریم به قرآن پول پیش نداریم خونه نداریم وسایل درست حسابی نداریم من می‌خوام با پولش لباس شوی اینا بخرم ولطفا آزاد کنی سهامو»

«آیا بعد گرفتن کارت اعتباری درصورت رشد سهام عدالت آیا سهام ما بازم رشد میکنه یا چون بانک بلوکه میکنه همون میمونه ؟؟؟ با کارت میشه دندونپزشکی رفت؟؟گوشی خرید؟؟؟»

برای خواندن جزئیات بیشتر از این طرح و اظهارات مخاطبان به خبر «کارت اعتباری سهام عدالت بگیریم یا نه؟» مراجعه کنید.

منبع

Author: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *